Ga naar de inhoud

Top(pers) tweede VVEM On Tour in de Johan Cruijff ArenA

Home | Nieuws | Top(pers) tweede VVEM On Tour in de Johan Cruijff ArenA

24 juni 2026 – Nadat eerst een delegatie VVEM-leden en VVEM On Tour beleefde rondom de residentie van Britse superster Harry Styles, volgde onlangs een tweede editie voor een andere groep leden. Zij kregen een kijkje achter de schermen bij de Toppers In Concert 2026 shows.

Inhoudelijk was een deel van het programma vergelijkbaar. Met dat verschil dat gastvrouw Marielle Hollander, Manager Events bij Johan Cruijff ArenA, tijdens de eerste ‘On Tour’ al een aantal Styles-shows achter de rug had en dat traject inmiddels bijna ‘als vanzelf’ liep. Dit terwijl de Toppers-concerten nog vol in productie waren toen de VVEM-leden een tour kregen. “Ik heb het een beetje onderschat”, zo lachte ze tijdens de introductie die zij samen met Tammo van Brakel (Sightline) en Guido van Lent (Toppers In Concert) gaf.

Elke centimeter gebruikt
Terwijl vanaf het veld de galmende soundchecks van Toppers-gasten Londonbeat en Jason Donovan door de Romezaal van het stadion echoën, wordt door genoemde drietal inzicht gegeven in het Toppers-concept, dat met de 2026 edities meegerekend 58 shows heeft gedaan in de Johan Cruijff ArenA en inmiddels meer dan 3,4 miljoen bezoekers heeft getrokken. Wat vooral opvalt is hoe voor een productie als dit, met talloze gastartiesten, dansers en muzikanten en een ‘in the round’ podium, elke beschikbare centimeter van het stadion optimaal wordt benut. Of het nu voor belichting is, omdat het vanwege de podiumopstelling een uitdaging is om geen enkele zichtlijn te blokkeren, of voor iets basaals als kleedkamers, waarvan de grootte soms een ego-dingetje kan zijn voor optredende artiesten.

Toegankelijk en duurzaam stadion
Net als tijdens de eerste VVEM On Tour op deze locatie werd er verder stilgestaan bij de toegankelijkheid van het stadion. Onder meer met nadruk op de prikkelvriendelijke ruimte in het stadion, die ook tijdens de rondleiding werd getoond, en aandacht voor de mensen van de audiodescriptie, die het hele concert live beschrijven voor mensen met beperkt zicht, en doventolken voor mensen met een hoorbeperking. Ook lichtte Huib Pasman net als enkele weken eerder het duurzaamheidsbeleid van de Johan Cruijff ArenA toe: streven naar netto positief.

Veilige evenementenbegeleiding
De rondleiding liep dan ook andermaal langs de immense batterij die in het stadion is gerealiseerd om de zelf opgewekte stroom op te slaan. Hiervoor is met het oog op duurzaamheid en hergebruik gebruikgemaakt van oude autobatterijen die voor auto’s hun functie (lees: snel optrekken) verliezen, maar voor een meer gelijkmatig gebruik nog vele jaren langer meekunnen. De tour volgde verder nog langs onder meer het Operationeel Mobiliteitscentrum, vanuit waar de verkeersstromen rond de Johan Cruijff ArenA worden gecoördineerd met verschillende betrokken partijen als één integraal team, en langs de imposante commandokamer waar vertegenwoordigers van de verschillende (overheid)organisaties aanwezig zijn om gezamenlijk het evenement optimaal en veilig te begeleiden.

Wedstrijdschermen
De Toppers In Concert-shows van dit jaar hadden als thema ‘The Summer Is Magic’ en tijdens de rondleiding werd onder meer ingegaan op de logistiek onder het podium. Een ‘in the round’ podium maakt het voor artiesten lastiger om kledingwissels en dergelijke in de reguliere kleedkamers te doen. Zodoende is ook binnen het podium elke centimeter benut om daar dergelijke ‘of stage’ momenten mogelijk te maken. De zaterdag-show had als unieke bijkomstigheid dat tijdens de inloop het Nederlands elftal de dik gewonnen wedstrijd tegen Zweden speelde. Om ervoor te zorgen dat het publiek niet last-minute ná de wedstrijd op de stoep zou staan, is de wedstrijd in het stadion uitgezonden. Daardoor waren de zaterdag-kaarten iets duurder (om de uitzendrechten af te dichten) maar waren ook de schermen boven en rondom het podium voor de verandering een relatief standaardformaat. Zodat de vorm van het scherm een optimaal zicht op de wedstrijduitzending kon geven.

Terwijl dj La Fuente en dweilorkest Factor 12 hun soundcheck deden, kwam de tweede VVEM On Tour in de Johan Cruijff ArenA ten einde. We danken  Johan Cruijff ArenA en met name Marielle Hollander andermaal hartelijk voor de geweldige ontvangst.